22. kolo: Slovácko – Slovan 0:1 (2017/18)

Diváci 4226
Domácí 170
Hosté 60

Na jeden z nejdelších výjezdů směr Uherské Hradiště vyrazila poměrně početná sestava motivována k fandění. To se také projevilo v prvním poločase, kdy se support podporovaný bubnem držel v poměru počet lidí a ujeté kilometry na poměrně hlasité úrovni. To vše podpořené i solidním zapojením lidí v sektoru.  Asi by mělo být vyzdviženo zapojení rukou při pokřicích a některých popěvcích. Bohužel se nám nepodařilo zapojit širší repertoár. Samozřejmě se na kvalitě fandění podepsal brzký a také další jarní gól Pulkraba.

Do druhého poločasu stejně jako hra Slovanu bylo fandění o poznání horší a to jak zapojením, tak i kvalitou repertoáru. Ale i tak se fandilo na poměrně hlasité úrovni. Také byly oprášeny některé starší pecky, jako je Dale atd.. Jedinou kaňkou na druhém poločase byl zpěv jednoho z nejznámějších brněnských chorálů. Myslím, že by jsme měli být hrdí na naší chorálovou tvorbu a držet se našich jedinečných a mnohdy převážně prvních verzí songů na naší scéně.

Domácí fandili takovou svou klasiku, překvapili počtem v sektoru, protože poslední dobou se jejich počty zmenšovaly.  Na začátku zápasu vytáhli obouručky a ke konci odpálili malou bílou dýmovničku. Složení jejich repertoáru nemohu hodnotit vzhledem k vzdálenosti sektorů a našemu fandění.

You may also like...