25. kolo: Slovan – Slavia 0:0 (2017/18)

Diváci 9290
Domácí 220
Hosté cca 1500

V příjemný téměř letní den k Nise dorazilo přes devět tisíc diváků, kteří byli zvědavi, jak se náš současný realizační tým a kádr popere s naším bývalým realizačním týmem a částí kádru 🙂 Bylo tudíž téměř vyprodáno, fotbal byl celkem zajímavý, emotivní, se šancemi na obou stranách, ale gól nedal nikdo. Velké minus zápasu pak bylo vyloučení Pulkraba, což znamená, že náš nejlepší střelec nebude moct nastoupit v derby, které bude pravděpodobně velmi klíčovým zápasem v boji o poháry.

V našem sektoru se sešlo něco přes dvě stovky fanoušků a fandění bylo rozhodně nadprůměrné.

Úvodní choreo parodovalo relativně novou pohádku z čínsko-české koprodukce Krtek a Panda. Na plachtě byli zobrazeni hlavní zvířecí hrdinové v pozadí slávistického klubového znaku (jako hvězda byla využita hvězda z loga CEFC China, majitele Slavie) – Nezmar (jako český krtek) a Jarda Tvrdík (jako čínský Panda). Postuopně se obrátily nápisy: Core production uvádí / česko-čínskou pohádku / aneb dokud nás Krob nerozdělí. Poslední část nápisu odkazovala na nedávnou kauzu ve Slavii, kdy nespokojenost s výsledky Slavie údajně projevil ředitel klubu Krob (který tak ohrožuje „přátelství“ mezi libereckou klikou v klubu vedenou Honzou Nezmarem a trenérem Trpišovským a dalším vrcholným představitelem Slavie a hlavním spolupracovníkem čínského majitele (Luft)Jardou Tvrdíkem). Vše bylo doplněno červenými a bílými kartony v pozadí.

V průběhu první půle se pak ještě objevil nápis „Ať žije sparťan Trpiš a jeho liberecká klika!“. Asi není žádné tajemství, že náš bývalý trenér nikdy nebal žádný velký slávista, spíš naopak. Ale Stramaccioni holt skončil příliš pozdě 🙂 Škoda, že se slávisti věnovali pokřikem „Srmrt Spartě“ hlavně Pulkrabovi a Holoubkovi a nevěnovali se sami sobě a rudému nepořádku před vlastním prahem.

Hostů dorazilo přes 1500 a obsadili tak téměř celou Západní tribunu. Fandili na svoje poměry standardně. Na začátku zápasu předvedli kartoniádu  a vyřízlý obrázek fanouška v kukle se starým logem klubu a logem TS doplněný o dýmy. V průběhu zápasu pak zapálili několik bengálů.

You may also like...