Oslavy 60 let Slovanu: exhibice mistrů + generálka

Deset let uplynulo jako voda a na řadu přišly další kulaté oslavy narozenin Slovanu, tentokrát už šedesáté. Program oslav byl celovíkendový, ale většina lidí logicky dorazila až v neděli, kdy se hrály dva zajímavé zápasy – první nostalgické utkání legend Slovanu (mistrů z let 2002, 2006 a 2012) a pak generálka nově složeného týmu áčka proti Slasku Wroclaw, s novým trenérem a zajímavými výsledky z prozatímní přípravy. 

My jsme se co do optické prezentace zaměřili na první utkání, protože se nám „oslavné“ choreo prostě hodilo spíš do „oslavného“ mače. Po pro pamětníky zajímavém a nostalgickém střetnutí legend v čele se stále geniálním Vencou Kolouškem a dalšími mistry svého řemesla, byla prosvícena plachta s šedesátkou (nula jako znak Slovanu). Jednalo se o volnou návaznost na naši podobnou pyroshow z roku 2008, která pro nás tehdy byla hodně důležitá a stále je milníkem v historii prosazování pyra na našem stadionu.

Při druhém zápase jsme spíš už jen fandili a ladili záležitosti s ohledem na start sezóny. Škoda, že si do kotle nepřišlo zafandit víc lidí, ale při „generálkách“ nic nového.

Po zápase došlo u stadionu ke slovní konfrontaci jednotlivců vyprovokovanou některými drzými jabloneckými juniory, které si na oslavy s sebou přivedli Chaotici. Takže už spolu jenom nečmárají po zdech, nejezdí na finále poháru a nehrají si při „sudeťáckých“ turnajích. Tentokrát se zelenáči účastnili i chaotických aktivit během utkání se Slaskem a fotili se s nima po zápase na hřišti v zelených kuklách (což většina lidí zjistila až později z fotek na FB). Kde jsou ty časy z před pár let, kdy Chaotix při derby pálili jablonecké vlajky. Vzít s sebou na oslavy někoho, kdo s oblibou v přesile napadá ostatní fanoušky „mého“ klubu, včetně normálů? I tak hluboko lze klesnout… My naštěstí postoje neměníme!

 

 

You may also like...