27. kolo: Slovan vs. Jablonec 0:0 (2018/19)

Diváci 6856
Domácí 200
Hosté 130

Padesáté ligové derby přivedlo k Nise necelých sedm tisíc diváků, což není špatné číslo. Atmosféra byla solidní, ale kdyby byl zajímavější průběh zápasu – nějaké góly, nebo alespoň nějaké vzruchy, či chyby rozhodčího (:-)), mohlo to být určitě zajímavější, jak v kotli, tak hlavně na ostatních tribunách, které prostě trochu toho impulsu potřebují. V kotli se sešlo 200 lidí, což bylo na tohle derby očekávané číslo, které sice nezklamalo, ale rozhodně ani nenadchlo. Na vod zápasu byla roztažena podobizna otravného zeleného mimozemšťana vykukujícího zpoza zdi s nápisem JABLONEC NOT WELCOME HERE! Doplněno o nápis „Tenhle stadion není pro zelenáče, jako jste vy!“ a o kartony. Roztažení bohužel nebylo úplně ideální. Pointa asi všem jasná. Jablonečáci prostě na našem stadionu vítáni nejsou a to jak při derby, tak při jakýchkoliv jiných zápasech.

V jedenácté minutě byl roztažen nápis DPMLJ (s přeškrtnutým písmenem J) a“Zrušit linku č. 11!“, což je tramvajové spojení do Jablonce. Jednalo se o reakci na aktuální téma, kdy liberecký dopravní podnik zvažuje ukončení provozu této linky, protože na ní Jablonec odmítá přispívat (mimochodem zhruba polovinu z téměř stomilionových nákladů na provoz linky hradí město Liberec, zatímco Jablonec se v minulosti podílel jen jednou desetinou). Zásadní sdělení ale je, že my se bez spojení do Jablonce v klidu obejdeme a je tady nikdo nepotřebuje 🙂 

Hostů dorazilo cca 130, fandili na svoje poměry dost dobře (asi jeden z nejlepších supportů, který tu předvedli). Měli na sobě jednotná zelená trička a roztáhli sektorovku, pod kterou zapálili nějaké ohně a dělobuch.

You may also like...