28. kolo: Boleslav vs. Slovan 1:2 (2018/19)

Diváci 3058
Domácí 30
Hosté 140

Na pondělní podvečerní opalovačku do Bolky dorazilo nakonec 140 fanoušků Slovanu. Za dvě stovky si užili komfortní výhled přes dráty a hustou síť na (ne)čekané vítězství Slovanu. Na tomto hřišti se obvykle Slovanu moc nedaří, tentokrát to ale bylo jinak. Kdo ví, jestli proto, že domácí pokukovali raději po pohodlné sedmičce než po bojích v horní šestce. Čert to vem, taktizování netaktizování, stejně to nakonec dopadne jinak :-). Nic na tom nezměnila ani proměněná penalta domácích v samotném závěru utkání.

Kromě vlajek, které omezily výhled a pomohly tak lidi vyhnat a shluknout se do vrchní části sektoru, visel na plotě i nápis JUSTICE FOR THE 96, R.I.P. V den našeho utkání v Boleslavi totiž uplynulo přesně třicet let od tragédie v Hillsborough při níž zemřelo 96 lidí a z níž byli dlouhou dobu obviňováni fanoušci Liverpoolu, zatímco policie svou vinu maskovala a důkazy manipulovala. Až po šestadvaceti letech ignorantství soudy konečně uznaly, že na vině nebyli fanoušci, ale složky IZS, zejména policie, jež zcela nezvládly korigovat nápor davu. V procesu s odpovědným policejním velitelem, ale britské soudnictví ani po třiceti letech stále nedospělo k jeho potrestání, proto je iniciativa JUSTICE FOR THE 96 stále aktuální.

Domácích fanoušků se v sektoru se lvíčkem a hambáčkem sešlo asi třicet a slyšet moc nebyli. Naopak v sektoru hostů tentokrát panovala velmi dobrá atmosféra a chuť fandit, což se odráželo na kvalitní celozápasové podpoře našeho mužstva, do níž se aktivně zapojovaly všechny kotlové i nekotlové skupiny. Příjemnej zápas byl završen oboustranně zaslouženou děkovačkou.

 

You may also like...