Popisy podzim 2019: 1.-12. kolo

SO 13.7. Ostrava x Slovan 1:2 (1.kolo)
Na jaře jsme do Ostravy – Vítkovic jeli třikrát, na úvod nové sezóny nás to čekalo počtvrté. Náš kotel reprezentovaly posádky tří aut a vlajky SC08 a ANTIJA. Domácí předváděli jako obvykle kvalitní doping, odprezentovali taky sympatické „neúspěchové“ choreo, ve kterém „oslavili“ loňské páté místo a finále poháru (i když jim těsně unikly evropské poháry, stejně jako nám). Na hřišti se opět děly věci – „Maradonu“ Baroše tentokrát nahradil „herec“ Smola (jeho herecký talent známe už z opavského dresu, loni v Brně). Penalta, jakou svět neviděl (vyústilo to i ve žluté karty pro naše trenéry), ale zůstala neproměněná, stav zůstal 1:1 a v nastaveném čase jsme dali vítěznou branku, kterou si všichni hodně užili. Určitě stálo za to, být při tom!

 

PÁ 19.7. Slovan x Plzeň 1:2 (2. kolo)
Televizní diktát znamenal páteční termín, soupeř z Plzně zase porážku, jak jsme si v posledních letech už bohužel zvykli. Naše tifo pouze ve formě sektorovky, Plzeňáků moc nedorazilo. Support na naše poměry solidní, hlavně v prvním poločase. Celkem živé byly i tribuny.

 

SO 27.7. Zlín x Slovan 2:1 (3. kolo)
I bez busu dorazilo do Zlína dva tucty našich lidí a dávaly o sobě vědět po celý zápas, i když nám občas pršelo na hlavu. Vlajky SC08, ANTIJA a RML. Domácí kotel se přesunul za branku, dovedl občas hlasitě zafandit a zapojit i zbytek stadionu. Ve druhém poločase odprezentovali pozvánku na derby proti Slovácku. Ke konci zápasu bylo na hřišti i na naší laviččce hodně emocí kvůli sporným výrokům rozhodčích, vesměs v náš neprospěch, jak jinak.

 

SO 3.8. Slovan x Olomouc 0:1 (4. kolo)
Výkon hráčů i rozhodčích raději bez komentáře. K transparentům v kotli: Jeden byl věnován týmu z Předměstí, který prý měl letos hrát základní skupinu U Nisy, protože co Pelta loni na UEFA slíbil, nikdo nepostavil. Z té představy znesvěcení našeho svatostánku jsme samozřejmě nemohli být nadšení, ale jak ukázalo hned druhé předkolo, jednalo se o pouhé sci-fi, protože týmy jako Jablonec se přes předkola do základní skupiny dostat prostě nemůžou. Druhý transparent reagoval na nesmyslné rozhodnutí disciplinárky, která rozhodla o uzavření Edenu, včetně sektoru hostů.

 

SO 10.8. Slavia x Slovan 1:0 (5. Kolo)
Ani týden před zápasem jsme nevěděli, co trest disciplinárky pro slávisty bude znamenat pro náš výjezd. Nakonec bylo potvrzeno, že bude uzavřen i sektor hostů. V tu chvíli jsme počítali s variantou, že na zápas pojedeme i tak, a kdyžtak zafandíme aspoň před stadionem. Protože si Slovan nakonec vymohl lístky aspoň na HT (oficiálně pro sponzory a rodiny hráčů), a jelikož Liberec je malý, tak kdo fakt chtěl, tak se k lístkům nakonec dostal, i když to bylo na poslední chvíli. Řešili jsme, jestli na zápas jako skupina vyrazit nebo ne, nakonec jsme upřednostnili variantu být na zápase a nevynechat. Za dobu existence naší skupiny jsme ještě nevynechali ani jeden soutěžní zápas a udělat to jen kvůli nějaké „solidaritě“ s táborem, který ani nedokáže odsoudit, když se hází pyro po lidech (a nebylo to poprvé), nám nepřišlo jako rozumné. Navíc jsme kromě podpory našeho týmu mohli na prázdném stadionu i vyjádřit nesouhlas s nesmyslnými rozhodnutími disciplinárky LFA, a tak jsme výjimečně při zápase zaskandovali i „český fotbal pro fanoušky“, i když jindy tenhle „módní“, ostatními tábory v často v nelogických souvislostech skandovaný slogan nepoužíváme.

 

NE 18.8. Karviná x Slovan 0:1 (6. Kolo)
Naše autoposádky (SC08, Antija, RIP Mario) v Karviné opět doplnilo i pár libereckých Gazel. Zafandili jsme a oslavili druhou letošní venkovní výhru!

 

NE 25.8. Slovan x Sparta 3:1 (7. kolo)
Výhra nad Spartou potěšila, zvlášť když si pak ještě Sparta stěžovala i na VAR. Ještě víc ale potěšilo vydařené tribunové choreo, jehož pointu jsme už vysvětlovali na Instagramu:

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

V roce 1919 vznikl v tehdy ještě převážně německém Liberci první český fotbalový klub s oficiálním názvem SK Liberec s modrobílými barvami (díky hvězdě na prsou se mu mezi lidmi říkalo Slavia, a proto se později dostala i do oficiálního názvu). Po únoru 1948 se tradiční názvy měnily a ze Slavie byl nakonec Slavoj. K nevoli fanoušků modrobílých, ale i jejich místního zelenobílého rivala s tradičním názvem Rapid (původně Rapid Ober Rosenthal, nakonec Jiskra), došlo v roce 1958 i přes původní nesouhlas členů obou klubů k jejich spojení. A z této fúze vznikl Slovan. Doba to byla všelijaká, faktem nicméně zůstává, že náš klub, ostatně stejně jako město, má česko-německé kořeny, do nichž patří jak „slavická“ modrobílá Slavia, tak ještě starší a původně „germánský“ zelenobílý Rapid. Rok založení mladšího klubu jsme letos, sto let poté, připomněli. #history #knowyourroots #Slavia #fcslovanliberec #tifo #supras #ultras

Příspěvek sdílený Supras Core (@supras.core),

 

ST 28.8. Mariánské Lázně x Slovan 2:5 (2. kolo poháru)
Úvodní kola poháru mají své kouzlo a to se opět potvrdilo. Na divizi moc pěkný areál, hezké počasí, dokonce domácí s aktivním kotlem. Naši v klidu postoupili i s náhradníky v sestavě, domácí si užili dvě vstřelené branky (jednu z nich fakt luxusní). Od nás nízký, přesto dvoumístný počet. Vlajka naší skupiny samozřejmě nemohla chybět ani tady.

 

SO 31.8. Bohemians x Slovan 2:1 (8. kolo)
Na tenhle zápas se klidně může hned zapomenout, z naší strany nic, co by stálo za řeč. Domácí solidní choreo s pyroshow.

 

SO 14.9. Slovan x Teplice 1:1 (9. kolo)
Na úvod minuta ticha za doktora našeho béčka (mladý sportovec, zemřel náhle při projížďce na kole). Náš počet i support průměrné, hra našich podprůměrná, remíza asi zasloužená. Tepličáků moc nebylo.

 

SO 21.9. Opava x Slovan 1:1 (10. kolo)
Vypravení autobusu a cca 50 lidí v sektoru bylo pozitivním překvapením. Dobrou náladu kazila snad jen jedna osoba, jinak šlo o dobrý výjezd. Domácí solidní support i tifo.

 

ST 25.9. Slovan x Prostějov 3:1 (3. kolo poháru)
Jen kotel fandí vždycky, ať se hraje doma nebo venku, liga nebo pohár. Proti soupeřům z nižších soutěží by se ale mělo hrát u nich, dávalo by to pro všechny větší smysl, než hrát doma před skoro prázdným stadionem, bez hostujících fanoušků. Postup = splněná povinnost. Chcem do finále!

 

PO 30.9. Slovan x Č. Budějovice 4:2 (11. kolo)
Tenhle zápas bavil. Jediným negativem jen televizní pondělní termín a odpovídající návštěva (proto visela i tématická obouručka). Dorazilo i pár hostů.

 

PÁ 4.10. Slovácko x Slovan 3:1 (12. kolo)
Po pondělním domácím zápase páteční výjezd – „fajn“ týden. Přesto jsme nemohli chybět, protože kdo, když ne my, by byl ochotný jet ve všední den podpořit naše fotbalisty přes celou republiku? Na hřišti bohužel letošní klasika – zmatky kolem VAR a divné výroky sudích. Oba týmy vstřelily po třech brankách, my ale bohužel jeden vlastní a jeden odvolaný. Support z naší strany spíš horší, domácí se snažili víc a mávačky při nástupu nevypadaly špatně.

You may also like...